تبلیغات
والیبالیستها - خبر
پنجشنبه 30 شهریور 1391

خبر

   نوشته شده توسط: نرگس    

گفتگوی اختصاصی ایران با رئیس فدراسیون والیبال
داورزنی: اینجا منافع شخصی جایی ندارد

*بالاخره به وعده‌تان برای حضور در لیگ جهانی عمل كردید. این آرزوی همیشگی والیبال ایران بود؟
داشتن آرمان برای همه ملت‌ها جزو ضروریات زندگی است. نمی‌توان بدون هدف زندگی كرد. ما بر مبنای تدابیری كه مقام معظم رهبری در سند چشم‌انداز آینده ایران ترسیم كرده‌اند كه ایران باید در سال 1404 در برخی حوزه‌ها حرف اول را در منطقه بزند و در برخی قسمت‌ها جزو سه كشور برتر جهان باشد برنامه‌ریزی كرده‌ایم. از سال 2006 كه مسئولیت فدراسیون را بر عهده گرفتم عنوان كردم كه باید از آسیا بگذریم و در سطح دنیا مطرح باشیم ولی برخی‌ها گفتند حرفهایم شعار است. ما چهار هدف را ترسیم كرده بودیم كه یك زمانی رؤیا بود. بلافاصله بعد از بازیهای آسیایی 2006 دوحه تحولات را شروع كردیم. از بین 32 مربی جهان به زوران گاییچ رسیدیم. قرارداد ما 2+2 بود یعنی اگر در دو سال اول راضی بودیم برای دو سال دیگر تمدید می‌كردیم. همان سال مسابقات كاپ آسیا و جام ملت‌ها را داشتیم كه برخی از روزنامه‌ها جوی را به وجود آوردند كه گاییچ باید نتیجه بگیرد. توافق ما هم به گونه‌ای بود كه اگر در شش ماه دوم سال تیم ملی برنامه نداشته باشد او به یك تیم روسی برود. فشار مطبوعات و توافقات قبلی گاییچ با یك تیم روسی باعث شد كه برای ادامه كار توافق نكنیم. پس از آن از معدنی حمایت كردیم. برنامه ما این بود كه در گوانگژو قهرمان شویم. در جام ملت‌ها در فیلیپین نایب قهرمان شدیم و در گرندپریكس ژاپن هم در رده پنجم قرار گرفتیم. پس از آن در بازیهای آسیایی تا فینال طبق برنامه پیش رفتیم و همه تیم‌ها را بردیم ولی بعد از نایب قهرمانی احساس كردیم كه به یك تجربه برتر نیاز داریم. هدف ما المپیك و لیگ جهانی بود برای همین دنبال مربی می‌گشتیم كه در این بازیها تجربه قهرمانی داشته باشد. از طریق FIVB مستقیماً خودم وارد مذاكره شدم. با آناستازی، پرندی و ولاسكو گفت‌و‌گوهای خوبی داشتیم كه در این بین آناستازی در حال مذاكره با لهستان بود و پرندی هم تردیدهایی داشت ولی ولاسكو علاقه‌مند به همكاری بود و والیبال ایران را بسیار مستعد می‌دانست كه با او توافق كردیم.

*همان زمان برخی‌ها گفتند كه قرارداد تركمنچای را با ولاسكو بسته‌اید؟
(... در حالی كه می‌خندد) در ‌همان مقطع كه قرارداد بستیم برخی از بازیكنان داخلی هم از ولاسكو بیشتر دریافت می‌كردند كه بعدها ولاسكو از این موضوع دلگیر شده بود. او انگیزه اولش پول نبود. ولاسكو می‌خواست دوباره خودش را در دنیای والیبال احیا كند كه با قهرمانی در آسیا و رسیدن به لیگ جهانی این كار را كرد. ما به سه هدف خودمان رسیدیم و اگر المپیك نرفتیم همه گفتند حق ایران بود كه در لندن حاضر باشد.

*اما خیلی‌ها هنوز هم روی قرارداد این مربی بحث‌هایی را مطرح می‌كنند؟
اولاً كه قراردادهای كمیته ملی المپیك قرارداد تیپ است. یكی از امضاها مال من است و امضای اصلی را كمیته ملی المپیك می‌كند. ‌‌آنها برای قرارداد یك فرمتی دارند كه اگر تركمنچای است من خبر ندارم! ناراحتی این دوستان چیز دیگری است. آنها می‌گفتند كه نباید پشت درهای بسته قراداد امضا می‌كردیم حتماً دوست داشتند برویم توی خیابان داد بزنیم همه بیایند سر یك چهار راه كه داریم قرارداد امضا می‌كنیم. برخی دوستان سالهاست دنبال منافع در فدراسیون هستند كه به آن نرسیده‌اند. من 32 سال در ورزش بوده‌ام. در چند استان مدیریت كرده‌ام و مدیر باشگاه بودم. مجمع هم به من رأی داد ولی برخی‌ها این را نمی‌توانند بپذیرند.

*حالا هم موضوع تمدید قرارداد ولاسكو به یك دغدغه بزرگ برای عموم مردم تبدیل شده است؟
تلاش ما این است كه ولاسكو بماند و به دنبال این هستیم كه شرایط را برای ادامه همكاری فراهم كنیم.
*خود ولاسكو هم به این ادامه همكاری چقدر علاقه‌مند است؟
او خیلی به این بچه‌ها علاقه‌مند است و واقعاً آنها را دوست دارد. توافقی كه كرده این اینگونه است كه ما حداكثر تا دو هفته دیگر از طریق ایمیل پیشنهادهایمان را ارسال كنیم و او تا مرحله پلی آف لیگ به ایران بیاید.

*موضوع ناراحتی ولاسكو از آپارتمان محل سكونتش به كجا كشیده شد؟
منزلی كه برایش تهیه كرده بودیم در بلوار فردوس بود كه به سالن تمرین هم نزدیك باشد. ولاسكو و همسرش در یك آپارتمان 50 متری سكونت داشتند كه راضی بودند فقط می‌گفت كه آب و هوای منطقه را دوست ندارد كه گفتیم آن را هم حل می‌كنیم.

*ایران سه تیم همسطح در شرایط كنونی دارد. این كاری است كه فدراسیون‌های دیگر آرزوی آن را دارند؟
تیم ملی ویترین والیبال كشور است. زمانی كه مدیر صنام بودم و پارك سرمربی تیم ملی بود 6-5 بازیكن داشتیم كه نفرات اصلی تیم ملی بودند و در تمام مسابقات با این نفرات شركت می‌كردیم اما حالا در هر تورنمنت یك تیم می‌فرستیم. همین تیم ب ایران در كاپ آسیا در دور مقدماتی چین و استرالیا را برد و در فینال به چین باخت و دوم شد. این تیم‌ها پشتوانه ما برای تیم ملی هستند.

*ولاسكو چقدر در این موفقیت‌ها نقش داشته است؟
این حاصل یك سیستم است كه یك بخش آن را سرمربی بر عهده داشته است. نقش ولاسكو قد خودش بوده است. نمی‌توان عناصر دیگر را نادیده گرفت. این بچه‌ها در طولانی مدت پرورش یافته‌اند. بازیكنانی مثل غفور،‌ فیاضی، محمودی، قائمی و... همه در رده‌های پایه جزو ستاره‌ها بودند كه ولاسكو به این جوانها اعتماد كرد.

*چرا والیبال با بهترین تیم‌های دنیا دیدارهای تداركاتی دارد ولی خیلی از فدراسیون‌های دیگر نمی‌توانند چنین كاری انجام دهند؟
دنیای امروز دنیایی است كه نظم و انضباط حرف اول و آخرش را می‌زند. برنامه‌ریزی ما سالیانه است.از حالا به ایتالیا پیشنهاد كردیم كه در ماه آوریل تیم نوجوانان ایران در تورنمنت این كشور شركت كند یا جدول لیگ جهانی كه اعلام شود بلافاصله بازیهای تداركاتی را مشخص می‌كنیم. این ویژگی فدراسیون است نه یك كار شخصی.

*جزو معدود فدراسیون‌هایی هستید كه حاشیه‌های آنچنانی نداشتید؟
اولویت در فدراسیون والیبال منافع ملی است و اینجا منافع شخصی نداریم. برای رسیدن به اهداف ملی هر كاری می‌كنیم. برای همین بوده كه در برخی مواقع صدای برخی‌ها در آمده است.

*بودجه خصوصی‌تان به چه صورتی است؟
به همان اندازه كه دولت به ما پول می‌دهد از محل فعالیت‌ها و اسپانسرها و قراردادهای بازیكنان درآمد داریم.

*چالش‌هایی كه این اواخر در برخی فدراسیون‌ها به وجود آمده باعث شده تا خیلی‌ها شرایط ورزش را خوب ندانند. برای برون رفت از این شرایط چه باید كرد؟
*اعتقادم این است كه نباید به ورزش كشور گره كور بزنیم. باید با تدبیر كار كنیم. در زمان هاشمی طبا اساسنامه‌ای برای دموكراتیك‌تر كردن فدراسیون‌ها تنظیم شد كه در دوره مهرعلیزاده یك تبصره گذاشتند كه اختیارات عزل رؤسای فدراسیون‌ها به رئیس سازمان برسد. استدلال هم این بود كه چون مسئول ورزش كشور باید به مجلس پاسخگو باشد باید اختیاراتی هم داشته باشد. یك تناقضاتی وجود دارد. اگر فدراسیون‌ها از منابع دولتی بهره می‌برند باید دولت اختیاراتی داشته باشد. البته در كشورهای دیگر هم این شرایط هست ولی با یك مكانیزم روان انجام می‌گیرد. اینجا متأسفانه منافع شخصی را دنبال می‌كنیم. مگر نمی‌گوییم كه همه سرباز نظام هستیم پس اگر دولت هم نخواهد كه به هر دلیلی در یك پست باشیم دیگر بحثی نمی‌ماند.

*با این حساب تدبیر چیست؟
احساسم این است كه تصمیم‌گیری‌ها باید روند مناسب‌تری داشته باشد. مجلس باید با دولت تعامل كند. من سؤالم این است كه اگر اتفاقی برای فوتبال رخ دهد چه كسی باید جوابگو باشد؟ وزیر یقیناً. اما وزیر در فوتبال چقدر اختیار دارد؟ باید این قانون را اصلاح كرد. چرا هر وقت سالن و امكانات می‌خواهیم وزیر و دولت باید مهیا كنند ولی در مواقع تصمیم‌گیری نباید دخالتی داشته باشند؟

گفتگو از: علی رضایی
سرویس عکس:


داورزنی  اینجا منافع شخصی جایی ندارد 1جریمه 20 هزار دلاری برای قطر، کویت و پاکستان


کنفدراسیون والیبال آسیا تیم های قطر، کویت و پاکستان را به دلیل انصراف از حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا بعد از قرعه کشی هر کدام را به میزان 20 هزار دلار جریمه کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، شانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر آسیا از ششم تا 14مهرماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شهر ارومیه برگزار خواهد شد.
16 کشور ایران، چین، کره جنوبی، قزاقستان، تاجیکستان، چین تایپه، استرالیا، ازبسکتان، ژاپن، تایلند، سری لانکا، هندوستان، کویت، افغانستان، قطر و مالدیو برای شرکت در این رقابت ها ثبت نام کردند و قرعه کشی این رقابت ها نیز با حضور نماینده کنفدراسیون والیبال آسیا انجام شد.
تیم های قطر، کویت و پاکستان به تازگی از حضور در این رقابت ها انصراف دادند که به دلیل برنامه ریزی و قرعه کشی مسابقات، فدراسیون والیبال این کشورها از سوی کنفدراسیون والیبال آسیا هر کدام به مبلغ 20 هزار دلار جریمه شدند.
بنابر این مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا بر اساس گروه های چهارگانه قبلی برگزار خواهد شد و حریفان قطر، کویت و پاکستان در روز مسابقه استراحت می کنند.
تیم ملی والیبال جوانان کشورمان در گروه اول این رقابت ها با تیم های قطر (انصراف)، ترکمنستان و استرالیا همگروه است که بازی روز نخست این تیم با قطر برگزار نمی شود و جوانان ایران استراحت خواهند داشت.
در گروه دوم نیز تیم های ژاپن، تایلند، افغانستان و سریلانکا قرار دارند.
هند، چین تایپه، ازبکستان و کویت (انصراف) در گروه سوم مسابقات دور مقدماتی را برگزار می کنند و تیم های چین، کره جنوبی ، قزاقستان و پاکستان (انصراف) نیز در گروه چهارم به مصاف یکدیگر می روند.
چهار تیم برتر این رقابت ها جواز حضور در مسابقات جهانی سال 2013 را به دست می آورند.
سرویس عکس:


جریمه 20 هزار دلاری برای قطر، کویت و پاکستان  1

 


heel lifts
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 09:42 ق.ظ
I read this paragraph fully about the comparison of most recent and earlier
technologies, it's awesome article.
What causes burning pain in Achilles tendon?
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:30 ب.ظ
An outstanding share! I've just forwarded this onto a
friend who has been conducting a little research on this.

And he actually bought me lunch due to the fact that I found it for him...
lol. So allow me to reword this.... Thanks for the meal!!
But yeah, thanx for spending time to talk about this subject here on your web page.
sheena1dejesus41.snack.ws
جمعه 13 مرداد 1396 09:29 ب.ظ
It's very simple to find out any matter on net as compared to textbooks, as
I found this paragraph at this web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر